Navigation Menu+

Maire Mällo mälestused

Mälestused Tartu Korvpallikooli aegadest.

1974 aasta sügisel tuli lahke ja sõbraliku olemisega treener Maire Sulg Tartu 5.Keskkooli tütarlapsi kutsuma korvpalli treeningutele. Olin enne usinasti kergejõustiku trennis käinud ja nii otsustasingi minna korvpalli mängima.Treeningud olid huvitavad ja treener tore. 1975 aasta sügisel loodi Tartu 10. Keskkooli juurde spordiklass – korvpallurid, kergejõustiklased, sõudjad, aerutajad, käsipallurid, sportvõimlejad ja veel mitme spordiala esindajaid. Õppimine oli trenni tegemiste juures tähtsal kohal. Treeningud toimusid Turu tn võimlas hommikuti ning pärast õppetunde õhtupoolikul. Üks kord nädalas oli hommikuti ujumine endises Tähtvere ujulas. See periood oli küllaltki raske aga palju jõudu andsid juurde toredad klassikaaslased ja muidugi ka alati treeneri toetav ja julgustav sõna. Eriliselt head mälestused on suvelaagritest, mis toimusid Haapsalus ja kestsid 20 päeva.Treenerid olid väga põhjalikult organiseerinud alati tegevused õhtuteks.

Õpingud keskkoolis said läbi 1978 aastal. Tolleaegne õppealajuhataja Edgar Naarits tegi mulle ettepaneku võtta endale üks grupp tüdrukuid ja hakata neid treenima. See oli väga ahvatelv ettepanek ja nii alustasingi grupi komplekteerimisega 1978 sügisel. Esimesed tüdrukud olid 1969, 1970 ja 1971 aasta sündinud. Käisin Tartu linna koolides valimas. Treeningud toimusid põhiliselt Korvpallikoolis ja Tartu 8.Keskkoolis. Tüdrukute huvi korvpalli mängimise vastu oli suur. Tartus oli ju eeskujuks Tartu Ülikooli naiskond. Minu põhiliseks treeninggrupiks kujunes 1971 aasta sündinud tüdrukud. Koos 1971 aasta poiste treeneri Harri Russakuga ja Edgar Naaritsa ning Villi Juki eestvedamisel oli võimalus luua Tartu 1.Keskkooli juurde spordiklass nende aastakäikude poistest ning tüdrukutest. Koolipoolne toetus spordiklassis õppijatele oli väga suur. Õppimine ja spordi tegemine oli väga popp. Kuna nii poiste kui ka tüdrukute võistkonnad olid tugevad siis osaleti ka paljudel turniiridel väljaspool Eestit (Moskvas, Leningradis, Gorkis, Volgogradis, Minskis, Riias, Vilniuses, Kaliningradis ja veel paljudes huvitavates kohtades.). Turniiride võidud aga lisasid veelgi indu ja tahtmist harjutamiseks.

Eriliselt on meeles suvelaagrid nii Lähtel ja Tabiveres.Tuhat tänu laagriülem Eha Sügisele, kes jagas oma kogemusi ja hoidis laagrielu huvitavana.

Tahaksin veel meenutada hea sõna ja sügava kummardusega Tartu Korvpallikooli treenereid, kellega oli minul võimalus koos töötada: tütarlaste treenerid: Aino Hein; Maire Sulg; Miia Pallase; Elvi Maremäe. Poiste treenerid: Harri Russak; Tiit Ilver; Roman Noormets; Jüri Neissaar; Tõnu Lust; Paavo Russak; Tarmo Petter; Eha Sügis. Alati jagas oma kogemusi lahkesti Edgar Naarits ja kõik treenerid olid alati toeks. See kollektiiv oli kuldaväärt, sest inimesed olid täielikult pühendunud korvpallile ja nad hoolisid edusammudest alati. Alati jagus edusammude ja võitude puhul kiidusõnu ja kaotuste puhul häid ning julgustavaid nõuandeid ning toetust.

See aeg 1978-1988 oli Tartu Korvpallikoolis töötamiseks üks ääretult meeldiv ja tore aeg igas mõttes.

Ootan nüüd põnevusega juubeliüritust, et kohtuda täiesti eriliste inimestega.

Soovin endistele ja praegustele korvpallihuvilistele ikka rõõmsat meelt ja jaksu ning häid kordaminekuid ja tugevat tervist!

Lugupidamise ja parimate soovidega Maire Mällo.